Yli 50€ ostoksille ilmainen toimitus ja palautus.
239,00 € Alkuperäinen hinta oli: 239,00 €.149,00 €Nykyinen hinta on: 149,00 €.
Halvin hinta aina! Lue Nitron hintatakuusta »
The Daily on Nitron laskukenkä powsurfingiin eli lumisurffaukseen. Ominaisuuksiltaan The Daily asettuu erinomaisesti lumisurffauksessa liian löysien talvikenkien ja vastaavasti powsurfingiin liian jäykkien varsinaisten lumilautakenkien välimaastoon.
Nitro valjasti kaikki lumisurffauksesta innostuneet tiimiläiset (eli ison jengin) miettimään, mikä surffikengässä on ratkaisevaa. Tulos on tässä.
Nitro X Konvoi -snowsurffin löydät täältä. Nitro X Konvoi -snowsurfissa on useita yksityskohtia, jotka tekevät siitä erinomaisen välineen snowsurffaukseen suoamalaisilla tuntureilla, vaaroilla ja meluvalleilla.
Näillä ohjeilla tilaat oikean kokoisen kengän:
1. Aseta sukallisen jalan kantapää seinää vasten.
2. Mittaa jalkapohjan pituus seinästä pisimmän varpaasi kärkeen.
3. Mittaa varmuuden varalta molemmat jalat, sillä ne voivat olla eri kokoiset.
4. Lisää jalkapohjan mitattuun pituuteen 1.0 cm. Tuloksena on kokotaulukkomme mondo-koko.
ESIMERKKI:
Jalkapohjan mitattu tarkka pituus on 27.3 cm 1.0 cm=28.3 cm. Oikea koko on mondo 28.5
Mondo=cm
Lisää jalkapohjan mitattuun pituuteen 1 cm, jos haluat napakat kengät. Tuloksena on kokotaulukkomme mondo-koko. Lisää 1,5 cm, jos haluat rennot ja mukavat kengät.
Tähän tekstiä että mikä se on…